Komu se nelení tomu se zelení

U nás už jsou přípravy na pěstování v plném proudu a proto se nám za oknem už ledacos zelená. Začali jsme již v únoru s paprikami a rozmanitými druhy chilli papriček – semínka jsme obstarali celkem výhodně, když měli v KF akci a slevu na mix chilli papriček. Získali jsme tak výhodně i Habanero, tak jsme zvědaví jestli narostou a zachovají si svoji pálivost.

Pokračovali jsme v březnu s rajčátky. Snad bude letos počasí víc přát, vláha přijde ve správný okamžik a všechny plody neshnijí jako se tomu stalo loni. Vyhráno měli jen ti, kteří pěstují rajčata pod střechou a díky dlouhotrvajícím dešťům jim tak nepodlehly plody hnilobě.

A nyní už na nás vystrkují růžky cukety, dýně a hokaida.

sazenice tykví

Z cuket je u nás nejoblíbenější bíla cuketa. Vaříme z ní výbornou polívku. Má poměrně úhledný růst kdy z centrálního stonku vyrůstají hvězdicově plody délky až 0,7 m. Naopak hokaida a hlavně máslovky jsou schopný obsadit půl zahrady, ale za to mají širší uplatnění v kuchyni. Zejména jsme si oblíbili máslovou dýni se svým charakteristickým hruškovitým tvarem a semeníkem pouze v její rozšířené části.

Napsat komentář